Primăria Puchenii Mari

Blog➠ Copertine în stațiile de microbuz

Achiziționate în anul 2013 la suma de 8000 de lei fără TVA per bucată, copertinele amplasate in cele 8 stații de microbuz din comuna noastră s-au degradat considerabil în ultimii ani, nu știm să spunem dacă din cauza factorului uman sau a materialelor folosite în momentul construcției lor.

Pentru că ne pasă de banul strâns de la contribuabili, iar banii astfel economisiți dorim să îi folosim la proiecte majore pentru comunitatea noastră, am luat decizia de a repara cu personalul Primăriei toate cele 8 copertine degradate (2 în Pietroșani, 3 în Puchenii Mari, câte una în Odăile, Miroslăvești și Puchenii Moșneni).

La solicitarea cetățenilor din comună vom construi cu forțe proprii copertine în Miroslăvești (la Căminul pentru persoane vârstnice), în Puchenii Mari pe DN1 (Moara) și în Puchenii Moșneni (Km.45).

Copertine în stațiile de microbuz-2017-1Copertine în stațiile de microbuz-2017-2Copertine în stațiile de microbuz-2017-3Copertine în stațiile de microbuz-2017-4Copertine în stațiile de microbuz-2017-5Copertine în stațiile de microbuz-2017-6Copertine în stațiile de microbuz-2017-7Copertine în stațiile de microbuz-2017-8

Din blogul Primăriei

Anunțuri

Dispozițiile primarului

Declarații de căsătorie